Haber

İspanya’da şiddetli yağışların yol açtığı selde 3 kişi öldü, 3 kişi kayboldu

– İspanya’da sel: 3 ölü, 3 kayıp

MADRİD – İspanya’da şiddetli yağışların neden olduğu selde 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de kayboldu.

İspanya’da şiddetli yağışlar sele neden oldu. Başkent Madrid, Toledo kenti, Kastilya-La Mancha, Katalonya ve Valensiya bölgelerinde su baskınları nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Toledo kentinde selde mahsur kalan vatandaşlar helikopterle kurtarılırken, sel nedeniyle toplu ulaşım da aksadı. Şiddetli yağışların neden olduğu selde 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de kayboldu. Acil servis ekipleri kayıp kişileri aramak için harekete geçti.

Sosyal medyada paylaşılan sahnelerde sel sularının yolları kapattığı, derelerdeki taşkınlar nedeniyle köprülerin hasar gördüğü, araçların su altında sürüklendiği görüldü.

İspanya Ulusal Hava Durumu Ajansı (AEMET), metrekare başına 90 litreye kadar yağış görüldüğünü belirtti. Yağışların önümüzdeki Pazartesi gününe kadar devam ederek etkisini azaltacağını belirten AEMET, alarm kodunu kırmızı ve turuncudan sarıya düşürdüklerini duyurdu.

Selden etkilenenler o anları anlattı

Toledo kentindeki selden etkilenen Amerika doğumlu Isabella Stewart, “Yağmur yağmaya devam etti. Çok korktuk ama içeride olduğumuz için güvendeydik.”

Başka bir sakin olan Ruben Gonzalez, “Buradan 4 blok ötede yaşıyorum ama yağmurlar çok şiddetliydi. Her şey sular altında kaldı. Bu çılgınlık.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu